Öğrenci Koçu - Peki Ya Ben

Öğrenci Koçu

Öğrenci Koçu Kimdir?

Kişinin akademik yaşamında başarıya ulaşma becerilerinin artmasına yönelik çalışmalar yapar.

Öğrenci koçu ile çalışan bireyler kendine hedef belirleme, hedefine ilerlerken sahip olduğu kaynaklarını etkin kullanarak, potansiyelini performansa dönüştürebilir.

Öğrenci koçu bu süreçte danışanının yol haritasını belirlemesine ve planlarını yapmasına ve harekete geçmesine profesyonel olarak destek verir.


Öğrenci Koçluğu Seansı Nedir?

Öğrenci koçluğu seanslarında, profesyonel koç, gerekli gördüğü testleri gerekli gördüğü zamanlarda danışanının yapmasını ister. Haftalık veya aylık düzenli görüşmelerde danışanına belli ödevler & görevler verir. Motivasyonunu sağlamak ve yüksek tutmak amacıyla gerektiğinde danışanı ile seanslar arasında iletişime geçer. 

Uluslararası akredite eğitimlere sahip deneyimli ve uzman koçluk ekibimizde yer alan her bir "Öğrenci Koçu" tam yetkinliğe sahiptir. ICF onaylı eğitimleri,  Meslek Yeterlilik Belgeleri ve 250 saatin üstünde koçluk deneyimlerinin yanı sıra, kendilerini geliştirmeye her zaman devam ederler ve yeni yetkinlikler ile ustalıklarını geliştirirler. 


Öğrenci Koçu & Öğrenci Koçluğu Çalışmaları Ne Fayda Sağlar?


Öğrenci koçu & Öğrenci Koçluğu Seansları danışanın,

 • Kendini tanımasına ve hedeflerini belirlemesine
 • Bu süreçte özgüvenli ve öz disiplinli bir birey olarak motivasyonunu yüksek tutmasına
 • Sınav kaygısı, sınav stresi gibi potansiyelinin önünde engeller olması halinde kök nedenleri ile birlikte problemin aşılmasına
 • Hedeflere ulaşmak için stratejiler belirlemeye
 • Yapılan ve geliştirilen plan ve programların uygulanmasının kontrol edilmesine
 • Plan ve programlarda sapmalar olması durumunda sürekliliğin sağlanmasına
 • Etkili zaman yönetimi araçları ile zamanını etkin ve verimli kullanmasına
 • İletişim ve sosyal becerilerinin gelişmesine
 • İlgi ve yeteneklerin profesyonel yöntemler ile tespit edilmesine ve uygun mesleki & akademik yönlendirmelerin yapılmasına
 • Ders, sınav başarılarının takip edilerek, kişinin olabilecek en yüksek seviyesine ulaşması için çözümler üretmeye
 • Kişisel farkındalık seviyesini yüksek tutmasına
 • Yaratıcılığını keşfetmesine ve geliştirmesine
 • Dönemin gerekliliği eğitim teknolojilerinin etkin kullanımına yönelik çalışmalar yapmasına

katkıda bulunur. 


Tüm bu çalışmalar profesyonel metadolojiler ve uluslararası geçerli yöntemler ile uygulanır. 

Peki Ya Ben Koçluk Ekibinin Öğrenci Koçları ile en değerli varlığınız çocuğunuza veya kendi eğitim hayatınız için kendinize katma değeri çok yüksek bir yatırım yapmaktasınız.  


Peki Ya Ben Ekibinde Yer Alan Her Öğrenci Koçu

 • Uluslararası akredite eğitimlere ve/veya MYK tarafından Meslek Yeterlilik Belgesine sahiptir.
 • Min. 250 saat koçluk seansı deneyimi vardır. 
 • Hangi seansta, hangi koçluk aracını & yöntemini uygulayacağı konusunda ustalaşmıştır. 
 • Çözüm odaklıdır
 • Olumlu düşünce yapısına sahip ve motivasyonu yüksektir.
 • İletişim becerileri ve yaratıcılığı üst seviyede, özgür ve analitik düşünce yapısına sahiptir.
 • Empatik yaklaşıma sahiptir.
 • Planlama & Takip & Organizasyon becerisi yüksektir.
 • Sabırlı, yargılamadan dinleme becerisine sahip iyi bir dinleyicidir.
 • Esnek ve hoşgörülüdür.
 • İhtiyaç ve istekleri tespit ederek, tanımlama yeteneğine sahiptir.


Öğrenci Koçluğu Seansı Nasıl Gerçekleşir?


Öğrenci Koçu bölümünden "Koç" seçimini yaptıktan sonra, seçtiğin Öğrenci Koçunun takviminden senin için en uygun olan randevuyu alabilirsin.

Görüşmeler online ZOOM üzerinden yapılmaktadır. 

Randevunu kesinleştirdikten sonra eposta adresine ZOOM Görüşme linki gönderilir.

Randevu günü ve saatinde "Öğrenci Koçu" ile ZOOM üzerinden Online "Öğrenci Koçluğu" seansı gerçekleştirilir.

Görüşmeler danışanın onayı olmadan kesinlikle kayıt altına alınmaz. 

Randevudan 2 saat öncesine gün/saat değişimi yapabilirsin.


Öğrenci Koçu ile seans için takvimden hemen randevunu oluşturabilir, potansiyelini performansa dönüştürmek için bir adım atarak şimdi başlayabilirsin.


Öğrenci Koçu Ekibimiz

Berrin Erol

Profesyonel Koç, MYK&MYBK
Öz Geçmişi
Okul öncesi çocuklara eğitim vermek için başladığım yolculuğuma Koçluk sanatını ve Dikkat Eksikliği, Odaklanma, Anlayarak Hızlı Okuma yetkinlikleri ekledim. Çocuk, genç ve yetişkinlere fayda sağlamak, gelişimlerine tanık olmak beni çok mutlu etti. ”İnsan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır” derler ya; öğrenmek, paylaşmak ve yaşamlara dokunma değerimi var etmek için yanındayım. Peki Ya Sen!

Hale Kiraz

Psikolog & Profesyonel Koç
Öz Geçmişi
80’lerin sonunda bir lise öğrencisi iken başladı; yolu çıkmaza girmiş kişilere yollar açmak, kendini karanlıkta sananlara elindeki feneri kullanmayı öğretmek ve bu yolla geleceği daha güzel kılmak, insanları mutlu etmek... Sevgi ve empati bağını koparmadan, profesyonellikle ışık tutmaya devam... Herkes de var olan kendi ışığını yakmayı öğretmeye ,keşfetmeye, bu keyifli yolculukta rehber olmaya.

Metin Utku Erol

Profesyonel Koç, PCC, MA
Öz Geçmişi
“Fayda sağlamak” bir değerim. Bu değeri nasıl arttırabilirimi düşünürken 2012’de koçluk ile tanıştım. “Bilinçli Birey Bilinçli Toplum, Ne Umdum Ne Buldum, Hedefim Ve Ben” seminerleri verdim. Seminerler sonrası insanlara bilgiyi eyleme geçirmek için “akıl hocalığı yapmadan koçluğun olabildiğini gördüğümde kaybettiğim annemin adını yaşatmak için 2012’de firmamı kurdum ve yolculuğumuz devam ediyor.

Sultan Cüneyit

Profesyonel Koç
Öz Geçmişi
14 yıllık insan kaynakları ve yöneticilik deneyimimle birlikte, yönetici ve yönetici olmak isteyen kişilerin kendilerini ve yetkinliklerini keşfedip, ilerlemelerine yol arkadaşlığı yapıyorum. Sadece iş hayatında değil, tüm yaşamına bütünsel bakmalarını ve dolayısı ile net ve kendileri için en uygun kararları vermeleri konusunda birlikte çalışıyoruz.

Ayşe Saraçoğlu

Profesyonel Koç
Öz Geçmişi
Koçluk bir değişim , dönüşüm yolculuğudur. Her bireyin tam ve bütün olduğuna inancıyla Ayşe Saraçoğlu , kişinin yaşam yolculuğunda karşılaşabileceği her sorunda , kendisinde varolan potansiyeli hatırlamasına, güçlü yönleri ve değerlerini onurlandırarak varmak istediği hedefine ulaşmasına yol arkadaşlığı etmek istemektedir.

Bahar Selman

Profesyonel Koç, ACC
Öz Geçmişi
Hikayelerin gücüne inanan bir pazarlama profesyoneli ve koçum. Koçluk, benim için daha ilham dolu bir dünya yaratmak için bir araç. Hepimiz tüm potansiyelimizi, hayata yansıtabilirsek dünya daha güzel bir yer olabilir. Kendi istediğimiz hayatı yaratma gücüne sahibiz. Potansiyelinin önündeki engelleri kaldırmaya, işteki ve ilişkilerindeki özgüvenini ve etkini arttırmaya hazırsan birlikte çalışalım

Didem Hasar

Profesyonel Koç, MYK&MYBK
Öz Geçmişi
23 yıldır MEB’de İng öğretmeni olarak çalışmaktayım. Öğretmenlik hayatım boyunca ilk hedefim öğrencilerimin doğru, kendilerine uygun hedeflerini bulmasını sağlamak ve bu yolculukta onlara rehber olmaktır. Bu amacımı 2019 yılında profesyonelliğe taşıyarak ICF onaylı Koçluk belgemi ve Sakarya Üniversitesi onaylı MYK sertifikamı aldım. Z kuşağını anlayabilmek için teknolojiyi iç içe kullanmaktayım.

Firdevs Sinem Ekiz

Profesyonel Koç, MYK&MYBK
Öz Geçmişi
Çocuğunuzun Akademik Kariyer yolculuğunda potansiyeline ulaşmasına, hakkettiği başarıyı yakalamasına ve kendi öz disiplini oluşturmasında Prof. Eğitim Koçu ve Eğitmen olarak yol arkadaşlığı yapmaktayım. •Akademik Başarı Koçluğu•Anlama/Algılama•Konsantrasyon/Dikkat ve Hız•Zaman Yönetimi•Beynin Potansiyeline Ulaşma (Hafıza,Kalıcı Öğrenme,Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri)

Füsun Şahin

Profesyonel Koç, PCC
Öz Geçmişi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin değişik kademelerinde çalıştı. 13 yıl Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın Genel Sekterliği’ni yürüttü. KOBİ’lerin kurumsal kapasitesinin geliştirilmesine yönelik pek çok projeye imza attı. İzgören Akademi Eğitmen Akademisini, Profesyonel Koçluk Eğitimlerini ve Mindfulness-BasedStress Reductıon (MBSR) Programı’nı tamamlayarak koçluk çalışmalarına başladı.

Gaye Çetinayak

Profesyonel Koç
Öz Geçmişi
Eğitmenliğini profesyonel koçlukla birleştirerek hem gençlere hem de yetişkinlere hedef belirleme, kariyer planlama, iletişim, motivasyon, zaman yönetimi, çözüm odaklı bakış açısı, kendini keşfetme, karar verme, özgüven oluşturma ve daha birçok konuda destek vermekte, yazdığı makale ve düzenlediği eğitim seminerleriyle kariyerine aktif olarak devam etmektedir.

İpek Semerci Dalkıran

Profesyonel Koç
Öz Geçmişi
Kurumsal hayatta Bankacılık alanında 26 yıl yönetici olarak görev almıştır. 2018 yılında kendi şirketini kurarak; eğitimler/atölyeler/koçluk ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. İzmir’de yaşayan Dalkıran, öğrenmeyi, yazmayı, STK projelerinde yer almayı ve hayatı ailesi ve sevdikleri ile yaşamayı sevmektedir.

Nilgün Özcan

Profesyonel Koç
Öz Geçmişi
İnsan Kaynakları alanındaki 20 yıllık kariyer hayatımın çoğunu hem kişisel hem de profesyonel olarak başkalarının hayatlarında fark yaratmak, onlara yön göstermek ve hayatlarına anlam katabilmek için geçirdim. Bunun yanı sıra iyi ve dengede yaşamak üzerine de çalışmalarımı yürüttüm. Edinmiş olduğum tüm bu bilgi, beceri ve birikimin ışığında şu an bir koç ve eğitmen olarak paylaşmaya ve başkalarına rehberlik etmeye devam ediyorum.

Selda Menkü

Profesyonel Koç, ACC
Öz Geçmişi
1998 - 2006 yıllarında Fizik Öğretmenliği yapan Selda, eşinin işi nedeniyle 2,5 yıl Çin’de yaşadı. Bu sürede Çince öğrenme fırsatı olan Selda Türkiye’ye döndükten sonra 2013’te koçluk eğitimlerini tamamladı. Halen ICF üyesi olarak, ÇYDD, TED, ÖRAV, BizzBize, Liseli Gençlerle El Ele gibi gönüllü projelerde, bireysel ve takım koçluklarıyla sosyal projelere destek vermektedir.

Sezin Kuruşçu

Profesyonel Koç, PCC, MYK&MYBK
Öz Geçmişi
1977 İzmir doğumlu Sezin, üniversite yıllarında iletişim sektörü ile tanıştı . Eğitimci kimliği ile iletişimci kimliğini birleştirerek uzun yıllar bu sektörde yöneticilik yaptı . 2016 yılında koçluk ile tanışan Sezin, 2018 yılından bu yana PCC unvanlı eğitmen olarak hizmet vermeye devam ediyor . Türkiye’de Mesleki Yeterlilik Belgesine -MYK belgeli Koç(derece6) - unvanına sahip 50 Koç’tan biridir.