Öğrenci Koçu


Öğrenci Koçluğu Seansı Nedir?

Öğrenci koçluğu seanslarında, profesyonel koç, gerekli gördüğü testleri gerekli gördüğü zamanlarda danışanının yapmasını ister. Haftalık veya aylık düzenli görüşmelerde danışanına belli ödevler & görevler verir. Motivasyonunu sağlamak ve yüksek tutmak amacıyla gerektiğinde danışanı ile seanslar arasında iletişime geçer. 

Uluslararası akredite eğitimlere sahip deneyimli ve uzman koçluk ekibimizde yer alan her bir "Öğrenci Koçu" tam yetkinliğe sahiptir. ICF onaylı eğitimleri,  Meslek Yeterlilik Belgeleri ve 250 saatin üstünde koçluk deneyimlerinin yanı sıra, kendilerini geliştirmeye her zaman devam ederler ve yeni yetkinlikler ile ustalıklarını geliştirirler. 
Öğrenci Koçluğu Seansı Nasıl Gerçekleşir?


Öğrenci Koçu bölümünden "Koç" seçimini yaptıktan sonra, seçtiğin Öğrenci Koçunun takviminden senin için en uygun olan randevuyu alabilirsin.

Görüşmeler online ZOOM üzerinden yapılmaktadır. 

Randevunu kesinleştirdikten sonra eposta adresine ZOOM Görüşme linki gönderilir.

Randevu günü ve saatinde "Öğrenci Koçu" ile ZOOM üzerinden Online "Öğrenci Koçluğu" seansı gerçekleştirilir.

Görüşmeler danışanın onayı olmadan kesinlikle kayıt altına alınmaz. 

Randevudan 2 saat öncesine gün/saat değişimi yapabilirsin.Nasıl Randevu Alabilirim?


Peki Ya Ben Ekibinde Yer Alan Her Öğrenci Koçu

 • Uluslararası akredite eğitimlere ve/veya MYK tarafından Meslek Yeterlilik Belgesine sahiptir.
 • Min. 250 saat koçluk seansı deneyimi vardır. 
 • Hangi seansta, hangi koçluk aracını & yöntemini uygulayacağı konusunda ustalaşmıştır. 
 • Çözüm odaklıdır
 • Olumlu düşünce yapısına sahip ve motivasyonu yüksektir.
 • İletişim becerileri ve yaratıcılığı üst seviyede, özgür ve analitik düşünce yapısına sahiptir.
 • Empatik yaklaşıma sahiptir.
 • Planlama & Takip & Organizasyon becerisi yüksektir.
 • Sabırlı, yargılamadan dinleme becerisine sahip iyi bir dinleyicidir.
 • Esnek ve hoşgörülüdür.
 • İhtiyaç ve istekleri tespit ederek, tanımlama yeteneğine sahiptir.


Öğrenci Koçu Ekibimiz

Ayşe Saraçoğlu

Profesyonel Koç
Öz Geçmişi
Koçluk bir değişim , dönüşüm yolculuğudur. Her bireyin tam ve bütün olduğuna inancıyla Ayşe Saraçoğlu , kişinin yaşam yolculuğunda karşılaşabileceği her sorunda , kendisinde varolan potansiyeli hatırlamasına, güçlü yönleri ve değerlerini onurlandırarak varmak istediği hedefine ulaşmasına yol arkadaşlığı etmek istemektedir.

Berrin Erol

Profesyonel Koç, MYK&MYBK, Sosyolog, Hızlı Okuma Eğitmeni
Öz Geçmişi
Okul öncesi çocuklara eğitim vermek için başladığım yolculuğuma Koçluk sanatını ve Dikkat Eksikliği, Odaklanma, Anlayarak Hızlı Okuma yetkinlikleri ekledim. Çocuk, genç ve yetişkinlere fayda sağlamak, gelişimlerine tanık olmak beni çok mutlu etti. ”İnsan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır” derler ya; öğrenmek, paylaşmak ve yaşamlara dokunma değerimi var etmek için yanındayım. Peki Ya Sen!

Didem Hasar

Profesyonel Koç, MYK&MYBK
Öz Geçmişi
23 yıldır MEB’de İng öğretmeni olarak çalışmaktayım. Öğretmenlik hayatım boyunca ilk hedefim öğrencilerimin doğru, kendilerine uygun hedeflerini bulmasını sağlamak ve bu yolculukta onlara rehber olmaktır. Bu amacımı 2019 yılında profesyonelliğe taşıyarak ICF onaylı Koçluk belgemi ve Sakarya Üniversitesi onaylı MYK sertifikamı aldım. Z kuşağını anlayabilmek için teknolojiyi iç içe kullanmaktayım.

Gaye Çetinayak

Profesyonel Koç
Öz Geçmişi
Eğitmenliğini profesyonel koçlukla birleştirerek hem gençlere hem de yetişkinlere hedef belirleme, kariyer planlama, iletişim, motivasyon, zaman yönetimi, çözüm odaklı bakış açısı, kendini keşfetme, karar verme, özgüven oluşturma ve daha birçok konuda destek vermekte, yazdığı makale ve düzenlediği eğitim seminerleriyle kariyerine aktif olarak devam etmektedir.

Metin Utku Erol

Profesyonel Koç, PCC, Master of Arts, Sosyolog
Öz Geçmişi
“Fayda sağlamak” bir değerim. Bu değeri nasıl arttırabilirimi düşünürken 2012’de koçluk ile tanıştım. “Bilinçli Birey Bilinçli Toplum, Ne Umdum Ne Buldum, Hedefim Ve Ben” seminerleri verdim. Seminerler sonrası insanlara bilgiyi eyleme geçirmek için “akıl hocalığı yapmadan koçluğun olabildiğini gördüğümde kaybettiğim annemin adını yaşatmak için 2012’de firmamı kurdum ve yolculuğumuz devam ediyor.

Sultan Cüneyit

Profesyonel Koç
Öz Geçmişi
14 yıllık insan kaynakları ve yöneticilik deneyimimle birlikte, yönetici ve yönetici olmak isteyen kişilerin kendilerini ve yetkinliklerini keşfedip, ilerlemelerine yol arkadaşlığı yapıyorum. Sadece iş hayatında değil, tüm yaşamına bütünsel bakmalarını ve dolayısı ile net ve kendileri için en uygun kararları vermeleri konusunda birlikte çalışıyoruz.