Kurumsal Koçluk - Peki Ya Ben

Kurumsal Koçluk

Kurumsal Koç Kimdir?

Kurumsal Koç, kurumların hedeflerine ulaşmaları amacıyla mevcut durumları ile olmak istedikleri durumun analizi yaparak, güçlü ve geliştirilmesi gereken yönlerin açığa çıkmasını ve hedef odaklı yol haritalarını oluşturarak faaliyete geçmelerine destek olur. 

“Kurumsal Koç” ile yapacağınız “Kurumsal Koçluk” seansları / çalışmaları ile çalışanlar kuruma / işletmeye özgü çözümler geliştirir, verimlilikleri artar ve  ortak hedefe odaklanarak yüksek performansla başarıya ulaşmaları sağlanır.

Kurumsal Koçluk Seansı Nedir?

Kurumsal Koç haftalık veya aylık düzenli görüşmelerde danışanına belli ödevler & görevler verir. Kurum olarak bütünsel bir yaklaşım geliştirmeleri, kuruma özgü çözümler ve performans sistemleri geliştirmeleri, motivasyon sağlamak ve yüksek tutmak amacıyla gerektiğinde Kurumsal Koçluk sürecine dahil olan çalışanlar ile seanslar arasında iletişime geçer.
 
Deneyimli ve uzman koçluk ekibimizde yer alan her bir "Kurumsal Koç" tam yetkinliğe sahiptir. Kurumsal Koç derin dinleme, içsel keşif, uyum, analizler, testler, ileri koçluk teknikleri ve daha pek çok profesyonel yetkinliği gerekli gördüğü zaman uygular.
Deneyimli ve uzman koçluk ekibimizde yer alan her bir "Kurumsal Koç" 250 saatin üstünde koçluk deneyimlerinin yanı sıra, kendilerini geliştirmeye her zaman devam ederler ve pek çok yeni yetkinlikler ile ustalıklarını geliştirirler. 

Kurumsal Koç & Kurum Koçluğu Çalışmaları Ne Fayda Sağlar?

Kurumsal Koç & Kurum Koçluğu Seansları danışanın,
Bireysel performans ve verimliliğin artmasına ve bu durumun tüm kuruma fayda sağlamasına
Liderlik becerilerinin gelişmesine
Kurumsal hedefler doğrultusunda sürdürülebilir başarı stratejilerinin geliştirilmesine
Hedef odaklı yol haritalarının belirlenmesine ve uygulanmasına
Çalışanların yetenek ve becerilerinin artmasına
Kurumun / işletmenin performansının artmasına ve sürekliliğinin sağlanmasına
Kuruma / işletmeye özgü problemlere özgün çözümler üretilmesine
Çalışanların işe katılımlarının artmasına
Müşteri memnuniyetin artmasına
Pazar payının artmasına

katkıda bulunur. 

Tüm bu çalışmalar profesyonel metadolojiler ve uluslararası geçerli yöntemler ile uygulanır. 
Peki Ya Ben Koçluk Ekibinin Kurumsal Koçları ile yapacağınız Kurumsal Koçluk Seanslarında hedef odaklı stratejiler geliştirerek,  yüksek performansla sürdürülebilir başarıya ulaşmak için eyleme geçebilirsin. 

Peki Ya Ben Ekibinde Yer Alan Her Kurumsal Koç

Min. 250 saat koçluk seansı deneyimi vardır. 
İleri koçluk teknikleri gibi pek çok yetkinliğe sahiptir.
Hangi seansta, hangi koçluk aracını & yöntemini uygulayacağı konusunda ustalaşmıştır. 
Çözüm odaklıdır
Olumlu düşünce yapısına sahip ve motivasyonu yüksektir.
İletişim becerileri ve yaratıcılığı üst seviyede, özgür ve analitik düşünce yapısına sahiptir.
Empatik yaklaşıma sahiptir.
Planlama & Takip & Organizasyon becerisi yüksektir.
Sabırlı, yargılamadan dinleme becerisine sahip iyi bir dinleyicidir.
Esnek ve hoşgörülüdür.
İhtiyaç ve istekleri tespit ederek, tanımlama yeteneğine sahiptir.

Kurumsal Koçluk Seansı Nasıl Gerçekleşir?

Kurumsal Koç bölümünden "Koç" seçimini yaptıktan sonra, seçtiğin Kurumsal Koçun takviminden kurumun için en uygun olan randevuyu alabilirsin.
Görüşmeler online ZOOM üzerinden yapılmaktadır. 
Randevunu kesinleştirdikten sonra eposta adresine ZOOM Görüşme linki gönderilir.
Randevu günü ve saatinde "Kurumsal Koç" ile ZOOM üzerinden Online "Kurumsal Koçluk" seansı gerçekleştirilir.
Görüşmeler danışanın onayı olmadan kesinlikle kayıt altına alınmaz. 
Randevudan 2 saat öncesine gün/saat değişimi yapabilirsin.

Kurumsal Koç ile seans için takvimden hemen randevunu oluşturabilir, hedef odaklı stratejiler geliştirerek,  yüksek performansla sürdürülebilir başarıya ulaşmak için bir adım atarak şimdi başlayabilirsin.
Kurumsal Koçluk Ekibimiz

Ayşe Nihan Tansuğ

Profesyonel Koç, PCC
Öz Geçmişi
Kariyer, yöneticilik, girişimcilik alanlarında hedeflerine ulaşmak istiyorsan doğru yerdesin. Hedefperest Nihan-PCC, profesyonel koç, quantum bakış açısı ve stratejik yöntemleri kapsayan H2Q Bütünsel Özfarkındalık Modeli ile burada. Kendine meydan okumaya, hedeflerin için eylem adımlarını belirleyip harekete geçmeye hazırsan online görüşmeye hemen başlayabilirsin. “Kendini Keşfet | Farket ve Yaşa”

Metin Utku Erol

Profesyonel Koç, PCC, MA
Öz Geçmişi
“Fayda sağlamak” bir değerim. Bu değeri nasıl arttırabilirimi düşünürken 2012’de koçluk ile tanıştım. “Bilinçli Birey Bilinçli Toplum, Ne Umdum Ne Buldum, Hedefim Ve Ben” seminerleri verdim. Seminerler sonrası insanlara bilgiyi eyleme geçirmek için “akıl hocalığı yapmadan koçluğun olabildiğini gördüğümde kaybettiğim annemin adını yaşatmak için 2012’de firmamı kurdum ve yolculuğumuz devam ediyor.

Aysel Yükselener

Profesyonel Koç, ACC, ACPC
Öz Geçmişi
Üç Perdelik tiyatro eseri olarak adlandırdığı otuzbeş yıllık kariyerinin ilk perdesinde Ankara’da ve Afrika’da Mühendislik ve Yöneticilik yapmıştır. 2003 yılında, çocukluk tutkusu olan Çini Sanatı ile tekrar buluşmuş ve ikinci perdeyi açmıştır. Tıpkı sanatta olduğu gibi olumlu dönüşüm yaratabilmenin bir yolu da Koçluk olabilir diyerek 2015 yılında üçüncü perdeyi aralamıştır. Koçluk mesleğini, sanata çok eşdeğer bir duygu, heyecan ve tutkuyla yaptığını ifade etmektedir.

Firdevs Sinem Ekiz

Profesyonel Koç, MYK&MYBK
Öz Geçmişi
Çocuğunuzun Akademik Kariyer yolculuğunda potansiyeline ulaşmasına, hakkettiği başarıyı yakalamasına ve kendi öz disiplini oluşturmasında Prof. Eğitim Koçu ve Eğitmen olarak yol arkadaşlığı yapmaktayım. •Akademik Başarı Koçluğu•Anlama/Algılama•Konsantrasyon/Dikkat ve Hız•Zaman Yönetimi•Beynin Potansiyeline Ulaşma (Hafıza,Kalıcı Öğrenme,Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri)

İpek Semerci Dalkıran

Profesyonel Koç
Öz Geçmişi
Kurumsal hayatta Bankacılık alanında 26 yıl yönetici olarak görev almıştır. 2018 yılında kendi şirketini kurarak; eğitimler/atölyeler/koçluk ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. İzmir’de yaşayan Dalkıran, öğrenmeyi, yazmayı, STK projelerinde yer almayı ve hayatı ailesi ve sevdikleri ile yaşamayı sevmektedir.

Nilgün Özcan

Profesyonel Koç
Öz Geçmişi
İnsan Kaynakları alanındaki 20 yıllık kariyer hayatımın çoğunu hem kişisel hem de profesyonel olarak başkalarının hayatlarında fark yaratmak, onlara yön göstermek ve hayatlarına anlam katabilmek için geçirdim. Bunun yanı sıra iyi ve dengede yaşamak üzerine de çalışmalarımı yürüttüm. Edinmiş olduğum tüm bu bilgi, beceri ve birikimin ışığında şu an bir koç ve eğitmen olarak paylaşmaya ve başkalarına rehberlik etmeye devam ediyorum.

Selda Menkü

Profesyonel Koç, ACC
Öz Geçmişi
1998 - 2006 yıllarında Fizik Öğretmenliği yapan Selda, eşinin işi nedeniyle 2,5 yıl Çin’de yaşadı. Bu sürede Çince öğrenme fırsatı olan Selda Türkiye’ye döndükten sonra 2013’te koçluk eğitimlerini tamamladı. Halen ICF üyesi olarak, ÇYDD, TED, ÖRAV, BizzBize, Liseli Gençlerle El Ele gibi gönüllü projelerde, bireysel ve takım koçluklarıyla sosyal projelere destek vermektedir.

Şengül Demir

Profesyonel Koç, MYK&MYBK
Öz Geçmişi
Kurumsal Alanda Eğitim ve İnsan Kaynakları alanında Yöneticilik yapmış olup, Sosyolog ve Aile Danışmanı .Mesleki Yeterlilik Belgesini de alarak koçluk eğitimleri ve kurumsal, yaşam ve öğrenci koçluk hizmeti sunmaktadır.ICF onaylı Kurumsal Koçluk Danışmanlık ve Mentorlük sertifikasyon eğitimleri vermektedir. Kurumsal İletişim alanında da yüksek lisans yapmaktadır.Kurumsal eğitmenlik yapmaktadır.