Takım Koçu - Peki Ya Ben

Takım Koçu

Takım Koçu Kimdir?

Takım Koçu, pek çok farklı deneyimi ve kişilik özelliği olan bireylerin bir arada olduğu takımların uyum içinde etkili ve verimli takımlara dönüşmesini ve büyük resimde kurumun yüksek performans ile başarıya ulaşmasına destek olur. 
“Takım Koçu” ile yapacağınız “Takım Koçluğu” seansları / çalışmaları ile takım üyelerinin farklı bakış açılarından olaylara bakma becerileri artar, takıma özgü çözümler geliştirir, verimlilikleri artar ve ortak hedefe odaklanarak yüksek performansla başarıya ulaşmaları sağlanır.

Takım Koçluğu Seansı / Çalışmaları Nedir?

Takım Koçu haftalık veya aylık düzenli görüşmelerde danışanına belli ödevler & görevler verir. Takım olarak bütünsel bir yaklaşım geliştirmeleri, takıma özgü çözümler ve performans sistemleri geliştirmek, motivasyon sağlamak ve yüksek tutmak amacıyla gerektiğinde takım ile seanslar arasında iletişime geçer. 
Deneyimli ve uzman koçluk ekibimizde yer alan her bir "Takım Koçu" tam yetkinliğe sahiptir. Takım Koçu derin dinleme, içsel keşif, uyum, analizler, testler, ileri koçluk teknikleri ve daha pek çok profesyonel yetkinliği gerekli gördüğü zaman uygular.
Deneyimli ve uzman koçluk ekibimizde yer alan her bir "Takım Koçu" 250 saatin üstünde koçluk deneyimlerinin yanı sıra, kendilerini geliştirmeye her zaman devam ederler ve pek çok yeni yetkinlikler ile ustalıklarını geliştirirler. 

Takım Koçu & Takım Koçluğu Çalışmaları Ne Fayda Sağlar?

Takım Koçu & Takım Koçluğu Seansları takımın,
Farklı kişilik tiplerinin bir arada uyum içinde çalışmalarını sağlamak
Kurumun ve kişilerin değerlerinin farkındalığı ile ortak bir takım kültürü oluşturmaları
Takımın kendine özgü çözümler üretmesine
Takımın projesine ve büyük resimde kurumun vizyonu için hedefe odaklanmasına
Hedef odaklı yol haritalarının belirlenmesine
Takıma özgü verimli çalışma sistemlerinin oluşturulmasına
Takımın güçlü ve geliştirilmesi gereken yönlerinin tespitine
Pozitif ve farklı bakış açıları edinmesine
Takım içi sorumluluk ve hedeflerin netleşmesine 
Takım üyelerinin ve takımın yüksek performans sergilemelerine
Takım içi disiplinin ve sürekliliğinin sağlanmasına
Takım içi iletişim ve sosyal becerilerinin artmasına
Zaman yönetimi becerilerinin gelişmesine

katkıda bulunur. 

Tüm bu çalışmalar profesyonel metadolojiler ve uluslararası geçerli yöntemler ile uygulanır. 
Peki Ya Ben Koçluk Ekibinin Takım Koçları ile yapacağınız Takım Koçluğu Seansları ile uyum içinde çalışan, etkili ve verimli bir takıma dönüşerek yüksek performansla sürdürülebilir başarıya ulaşmak için eyleme geçebilirsin. 

Peki Ya Ben Ekibinde Yer Alan Her Takım Koçu

Min. 250 saat koçluk seansı deneyimi vardır. 
İleri koçluk teknikleri gibi pek çok yetkinliğe sahiptir.
Hangi seansta, hangi koçluk aracını & yöntemini uygulayacağı konusunda ustalaşmıştır. 
Çözüm odaklıdır
Olumlu düşünce yapısına sahip ve motivasyonu yüksektir.
İletişim becerileri ve yaratıcılığı üst seviyede, özgür ve analitik düşünce yapısına sahiptir.
Empatik yaklaşıma sahiptir.
Planlama & Takip & Organizasyon becerisi yüksektir.
Sabırlı, yargılamadan dinleme becerisine sahip iyi bir dinleyicidir.
Esnek ve hoşgörülüdür.
İhtiyaç ve istekleri tespit ederek, tanımlama yeteneğine sahiptir.

Takım Koçluğu Seansı Nasıl Gerçekleşir?

Takım Koçu bölümünden "Koç" seçimini yaptıktan sonra, seçtiğin Takım Koçunun takviminden senin için / takımın için en uygun olan randevuyu alabilirsin.
Görüşmeler online ZOOM üzerinden yapılmaktadır. 
Randevunu kesinleştirdikten sonra eposta adresine ZOOM Görüşme linki gönderilir.
Randevu günü ve saatinde "Takım Koçu" ile ZOOM üzerinden Online "Takım Koçluğu" seansı gerçekleştirilir.
Görüşmeler danışanın onayı olmadan kesinlikle kayıt altına alınmaz. 
Randevudan 2 saat öncesine gün/saat değişimi yapabilirsin.

Takım Koçu ile seans için takvimden hemen randevunu oluşturabilir, uyum içinde, etkili ve verimli takıma dönüşerek yüksek performansla sürdürülebilir başarıya ulaşmak için bir adım atarak şimdi başlayabilirsin.Takım Koçu Ekibimiz

Metin Utku Erol

Profesyonel Koç, PCC, MA
Öz Geçmişi
“Fayda sağlamak” bir değerim. Bu değeri nasıl arttırabilirimi düşünürken 2012’de koçluk ile tanıştım. “Bilinçli Birey Bilinçli Toplum, Ne Umdum Ne Buldum, Hedefim Ve Ben” seminerleri verdim. Seminerler sonrası insanlara bilgiyi eyleme geçirmek için “akıl hocalığı yapmadan koçluğun olabildiğini gördüğümde kaybettiğim annemin adını yaşatmak için 2012’de firmamı kurdum ve yolculuğumuz devam ediyor.

Seda Zabıtçı

Profesyonel Koç, ACC
Öz Geçmişi
1972 İzmir doğumlu Seda, uzun yıllar aile şirketinde, uluslararası firmalarda ve Nato’da çalıştı. 2015 yılında koçluk ile tanışan Seda, ICF standartları ve etik ilkeleri ışığında ACC unvanı ile koçluk mesleğini icra etmektedir. ICF Türkiye’nin ÇYDD ve ÖRAV ile yürüttüğü projelerde koordinatörlük yapan Seda, ICF International, ICF Türkiye, Tügiad Ege, İZTO İş Kadınları Konseyi ve TOBB İzmir üyesidir.

Selda Menkü

Profesyonel Koç, ACC
Öz Geçmişi
1998 - 2006 yıllarında Fizik Öğretmenliği yapan Selda, eşinin işi nedeniyle 2,5 yıl Çin’de yaşadı. Bu sürede Çince öğrenme fırsatı olan Selda Türkiye’ye döndükten sonra 2013’te koçluk eğitimlerini tamamladı. Halen ICF üyesi olarak, ÇYDD, TED, ÖRAV, BizzBize, Liseli Gençlerle El Ele gibi gönüllü projelerde, bireysel ve takım koçluklarıyla sosyal projelere destek vermektedir.

Ayşe Saraçoğlu

Profesyonel Koç
Öz Geçmişi
Koçluk bir değişim , dönüşüm yolculuğudur. Her bireyin tam ve bütün olduğuna inancıyla Ayşe Saraçoğlu , kişinin yaşam yolculuğunda karşılaşabileceği her sorunda , kendisinde varolan potansiyeli hatırlamasına, güçlü yönleri ve değerlerini onurlandırarak varmak istediği hedefine ulaşmasına yol arkadaşlığı etmek istemektedir.

Bilge Öztoplu

Profesyonel Koç
Öz Geçmişi
Yazar, Eğitmen, Profesyonel Koç Bilge, Türkiye ve BAE’nde Sheraton Otelleri’nde Revenue Manager ve Market Analist olarak çalışmıştır. Emekli olunca koçluk eğitimlerini tamamlayan Bilge, Koçluk ve Regresyon Seanslarına, “kendini tanıma” seminerlerine, kitap imza günlerine, TV programlarında söyleşilere devam etmektedir. Yayınlanmış kitapları: İlişkiler Okulu, Mutluluk Bilgeliği, Beni Tersten Oku

Handan Armağan

Profesyonel Koç, PCC
Öz Geçmişi
30 yıla yakın yöneticilik deneyimini; örgütsel psikoloji & yönetim koçluğu ile entegre edip, Yönetim ve Kurumsal Gelişim Danışmanı, Yönetici Koçu ve Eğitimci olarak hizmet verdi. Dışavurumcu Sanat Terapi ve kadim bilgelikler üzerine de çalışan Handan, Kas ve Tendon Klasiği, Stres&Gevşeme, Beden&Zihin, Yaşamsal Enerjinin Geliştirilmesi ile bilinçli farkındalık temelli kindfulness eğitimleri veriyor.

İpek Semerci Dalkıran

Profesyonel Koç
Öz Geçmişi
Kurumsal hayatta Bankacılık alanında 26 yıl yönetici olarak görev almıştır. 2018 yılında kendi şirketini kurarak; eğitimler/atölyeler/koçluk ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. İzmir’de yaşayan Dalkıran, öğrenmeyi, yazmayı, STK projelerinde yer almayı ve hayatı ailesi ve sevdikleri ile yaşamayı sevmektedir.